All the latest news & weekly results from all teams and all divisions

2nd XI 2015

Match 1 Saturday 18th April Match 12 Saturday 4th July
Division 1
Guiseley  169-9 16-6  168-8 Horsforth Horsforth  224-8 19-4 114 Guiseley
Ilkley  234-8 20-9 226 Adel Adel  189-9 18-7 187 Ilkley
North Leeds  115-7 15-3  113 Burley Burley  122 1-15 123-2 North Leeds
Otley 150-3 17-2 149 Bilton Bilton  90 5-17 163 Otley
Steeton  240-4 19-7 233-8 Rawdon Rawdon  157-7 17-5  156 Steeton
Tong Park Esholt 130 4-16 131-6 New Rover New Rover  128 6-20 268 Tong Park Esholt
Division 2
Calverley 129 4-20 336-6 Beckwithshaw Beckwithshaw  296-2d 19-5  217-9 Calverley
Illingworth  102-5 15-2  99 Knaresborough Knaresborough  163-9 17-5 147 Illingworth
Kirkstall  198-1 18-3 197 Colton Colton  233 20-7 157 Kirkstall
Olicanian 182-9 3-17 183-1 Ben Rhydding Ben Rhydding  172 6-18  198-9 Olicanian
Pool 90-6 15-3 89 Follifoot Follifoot  117 4-15 118-9 Pool
Upper Wharfedale 97 1-15 99-3 Harden Harden  111 5-16  147 Upper Wharfedale
Division 3
Bolton Villas  112 5-16 128 Collingham Collingham  125-5 16-2 123 Bolton Villas
Green Lane  187-9 18-4  79 Addingham Addingham  184 7-19 224-9 Green Lane
Menston  204-6 8-18 228-8 Old Modernians Old Modernians 76 1-15 78-2 Menston
Silsden  277-4 18-5  186-7 Bardsey Bardsey  107-2 15-1 103 Silsden
Skipton  184-6 17-4  145-8 Hall Park Hall Park  132 6-16 147 Skipton
Thackley  170 17-5 109 Alwoodley Alwoodley  166 17-5 113 Thackley
Match 2 Saturday 25th April Match 13 Saturday 11th July
Division 1
Adel  20-0 abdn 7-6  189-8 North Leeds North Leeds  331-4 20-6 209 Adel
Bilton  156 5-8 Abdn Guiseley Guiseley  187 12-13 187-8 Bilton
Burley  222-4 6-16  224-5 Steeton Steeton  201-3 18-5 200-9 Burley
Horsforth  205-7 19-7  202 Ilkley Ilkley 128-3 16-2 126 Horsforth
New Rover 285-4 8-5 Abdn Otley Otley  211-3 17-5 208-7 New Rover
Rawdon  236 8-8  6-1 abdn Tong Park Esholt Tong Park Esholt  186 18-5 62 Rawdon
Division 2
Beckwithshaw 366-8 9-7 90-3 abdn Pool Pool  102 5-19 209 Beckwithshaw
Ben Rhydding  204 6-20  287-5 Kirkstall Kirkstall 127 3-19 224-5 Ben Rhydding
Colton 150 4-17 151-4 Illingworth Illingworth 134 2-16 138-2 Colton
Follifoot  123-3 15-1  119 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  246 6-20 248-3 Follifoot
Harden  165-6 17-5 162 Olicanian Olicanian 232-8 20-5 125 Harden
Knaresborough  97-1 15-0  94 Calverley Calverley  189 17-8 179-9 Knaresborough
Division 3
Addingham  170 6-19  210-9 Bolton Villas Bolton Villas  145-6 16-4 144 Addingham
Alwoodley  155 5-8 34-1 Abdn Silsden Silsden 106 1-15 107-3 Alwoodley
Bardsey  203-3 18-4  198-9 Skipton Skipton 152-1 17-2 150 Bardsey
Collingham 168 6-17  171-9 Menston Menston 220-9 7-19 248-7 Collingham
Hall Park  29-1 abdn 8-4  127 Green Lane Green Lane  201-4 19-3 147 Hall Park
Old Modernians 23-0 abdn 5-7 211-5 Thackley Thackley  123 15-5  111 Old Modernians
Match 3 Saturday 2nd May Match 14 Saturday 18th July
Division 1
Adel 277-3 19-2 147-9 Burley Burley 129 3-16 130-5 Adel
Guiseley 108-0 15-0 107 New Rover New Rover  114 1-15  116-3 Guiseley
Ilkley 163 4-17 166-4 Bilton Bilton 123 2-16 127-4 Ilkley
North Leeds 264-3 18-6 262-7 Horsforth Horsforth 155 17-5 120 North Leeds
Otley  200-4 19-5 194 Rawdon Rawdon 186-9 7-17 188-8 Otley
Tong Park Esholt  195 7-20 281-9 Steeton Steeton  146 6-17 163 Tong Park Esholt
Division 2
Calverley  76-5 3-5 Abdn Colton Colton 152 17-6 135 Calverley
Follifoot  229-7 20-4 141 Harden Harden 169-4 17-4 167 Follifoot
Illingworth  203-9d (37 ov) 18-8 202-9 (37 ov) Ben Rhydding Ben Rhydding 180 18-5 51 Illingworth
Kirkstall  132-2 16-2 129 Olicanian Olicanian 181-3 18-4  178 Kirkstall
Pool 159-3 14-3 156-5 Knaresborough Knaresborough  222-7 19-3 114 Pool
Upper Wharfedale 49-1 Abdn 6-8 283-7 Beckwithshaw Beckwithshaw 251-1 19-5 247-8 Upper Wharfedale
Division 3
Bardsey  156 4-17 157-4 Hall Park Hall Park 217-5 19-4 152 Bardsey
Bolton Villas  Abnd 4-3  98-3 Green Lane Green Lane  132 4-18  189-6 Bolton Villas
Menston  57 0-15 61-0 Addingham Addingham 79-3 15-1 77 Menston
Silsden  170 5-17 174-6 Old Modernians Old Modernians 301-6 20-5 173 Silsden
Skipton  72-3 15-1 71 Alwoodley Alwoodley 169 17-6 138 Skipton
Thackley  75-9 3-7 Abdn Collingham Collingham  173 17-5 112 Thackley
Match 4 Saturday 9th May Match 15 Satutday 25th July
Division 1
Bilton 116-5 (29.4 ov) 14-2 113-8 (30 ov) North Leeds North Leeds  253-6 20-3 89 Bilton
Burley  No 3-3 Play Tong Park Esholt Tong Park Esholt  166 4-19  200-4 Burley
Horsforth 187-6 7-16 188-9 Adel Adel 172-3 15-3 166-7 Horsforth
New Rover No 3-3 Play Ilkley Ilkley  309-4 17-7  298-5 New Rover
Rawdon  246-4 6-17 251-3 Guiseley Guiseley  170 5-20  332-6 Rawdon
Steeton  142-8 5-15 143-9 Otley Otley 274-8 19-9 227-9 Steeton
Division 2
Beckwithshaw 162-4 14-4 159-5 Follifoot Follifoot  258-7 18-8 254-6 Beckwithshaw
Ben Rhydding 167-7 17-5 163 Calverley Calverley  228 20-7 159 Ben Rhydding
Colton  91-5 (23.2 / 26 ov) 15-2  87 (22.1/26 ov) Pool Pool  187-9 17-7 178-9 Colton
Harden  37 (19/20 ov) 0-15 38-1 (14/20 ov) Kirkstall Kirkstall 266-5 20-7 265 Harden
Knaresborough  91-7 15-3 90 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  143 3-16 144-5 Knaresborough
Olicanian 91 (37.1/38 ov) 2-15 93-4 (23/38ov) Illingworth Illingworth  106 5-16 137 Olicanian
Division 3
Addingham  No 3-3 Play Thackley Thackley  126 4-16 127-6 Addingham
Alwoodley  83-2 15-1 82 Bardsey Bardsey  131-4 16-3 130 Alwoodley
Collingham 99 5-17 169 Silsden Silsden  168 3-17 174-2 Collingham
Green Lane  70 1-15 74-2 Menston Menston  176-8 17-6 172-9 Green Lane
Hall Park  90-8 3-17 183-7 Bolton Villas Bolton Villas  230-8 7-19 237-5 Hall Park
Old Modernians  No 3-3 Play Skipton Skipton  123-6 14-3 122-9 Old Modernians
Match 5 Saturday 16th May Match 16 Saturday 1st August
Division 1
Adel 68 1-15 69-2 Bilton Bilton 195-3d 17-2 146-9 Adel
Guiseley  212-4 7-16 213-6 Steeton Steeton  137-4 4-13 138-7 Guiseley
Horsforth  210-8 9-19 258 Burley Burley 12-0 (2) 3-3 Rain Horsforth
Ilkley 197-9 18-6 172 Rawdon Rawdon No 3-3 Play Ilkley
North Leeds  145 16-6 129 New Rover New Rover  171 5-8 Rain North Leeds
Otley  175-9 6-17 178-6 Tong Park Esholt Tong Park Esholt  110-9 4-17 175-8 Otley
Division 2
Beckwithshaw 207-8 16-8 205-4 Harden Harden  100-9 4-17 179-9 Beckwithshaw
Calverley  146 3-19 213-5 Olicanian Olicanian  143-3 14-1 123-7 Calverley
Follifoot  93-2 15-1 90 Knaresborough Knaresborough  150-4 17-3 148 Follifoot
Illingworth  154 2-17 155-1 Kirkstall Kirkstall 162-9d 5-16 164-7 Illingworth
Pool 186 18-7 156 Ben Rhydding Ben Rhydding  74-9 2-14 79-5 Pool
Upper Wharfedale 250-9 20-8 222 Colton Colton  137 (31) 6-8 113-4 (21) Upper Wharfedale
Division 3
Alwoodley  110 5-16 142 Hall Park Hall Park 159-8 17-4 90 Alwoodley
Bardsey 84 2-15 86-5 Old Modernians Old Modernians  36-0 3-3 Rain Bardsey
Menston  133 5-19 211-8 Bolton Villas Bolton Villas  No 3-3 Play Menston
Silsden  108-4 15-2 106 Addingham Addingham  175-1 17-2 173-9 Silsden
Skipton  57 2-15 58-4 Collingham Collingham  157-5 (38) 9-5 79-8 (21) Skipton
Thackley  116 0-15 117-1 Green Lane Green Lane  76-4 14-2 72-8 Thackley
Match 6 Saturday 23rd May Match 17 Saturday 8th August
Division 1
Bilton  147 4-16 148-6 Horsforth Horsforth 161-0 17-2 160 Bilton
Burley  119 3-19  217-7 Otley Otley 89-2 15-1 86 Burley
New Rover  181 7-20  230-8 Adel Adel 131-1 16-1 127 New Rover
Rawdon  89-4 15-2  87 North Leeds North Leeds 140-8 16-5 138 Rawdon
Steeton  90-5 15-2 88 Ilkley Ilkley 221 6-19  222-5 Steeton
Tong Park Esholt 201-7 7-18 275-6 Guiseley Guiseley 34 0-15 40-1 Tong Park Esholt
Division 2
Ben Rhydding  196 8-19 212 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  127 6-16 139 Ben Rhydding
Colton  141 16-6  138 Follifoot Follifoot 192 5-18 194-4 Colton
Harden  188 6-18  189-6 Illingworth Illingworth 162 6-20 225-9 Harden
Kirkstall  386-6 20-3 101 Calverley Calverley 190 4-18 192-2 Kirkstall
Knaresborough  176-4 18-4 174 Beckwithshaw Beckwithshaw 219 18-9 216-9 Knaresborough
Olicanian  165 17-7 153 Pool Pool  208-7 17-7 203-7 Olicanian
Division 3
Addingham  81 2-15 85-4 Skipton Skipton  262-6 19-7 203-9 Addingham
Bolton Villas  231-6 19-7 211-9 Thackley Thackley 95-0 15-0 93 Bolton Villas
Collingham  260-6 20-3  73 Bardsey Bardsey  152 5-18 193-7 Collingham
Green Lane  93-4 15-2 90 Silsden Silsden 147 6-18 189 Green Lane
Hall Park  146-4 16-3 142 Menston Menston 178-9 17-6 174-9 Hall Park
Old Modernians  183-9 18-4 122 Alwoodley Alwoodley 233-5 20-2 122 Old Modernians
Match 7 Sunday 30th May Match 18 Saturday 15th August
Division 1
Adel 171 6-17 172-8 Rawdon Rawdon 126-1 16-0 121 Adel
Bilton  225-7 19-6 199-8 Burley Burley  125 2-20 230-3d (46 ov) Bilton
Guiseley 265-7 19-5  173-8 Otley Otley 216-9 19-7 175 Guiseley
Horsforth  129 4-16 130-6 New Rover New Rover 173 4-20 233-4 Horsforth
Ilkley  239-7 18-8 235-7 Tong Park Esholt Tong Park Esholt 100 1-15 102-3 Ilkley
North Leeds  72-1 15-0 68 Steeton Steeton 142 6-18 199 North Leeds
Division 2
Beckwithshaw 259-7 20-5 153 Colton Colton 167-6 17-5 166 Beckwithshaw
Calverley  204-7 19-5 163 Illingworth Illingworth 118 15-5 72 Calverley
Follifoot  255-9 20-7 181 Ben Rhydding Ben Rhydding 126 3-16 127-4 Follifoot
Knaresborough  66-2 15-1 61 Harden Harden 77-6 15-3 74 Knaresborough
Pool  184-8 17-7 180-9 Kirkstall Kirkstall 105 5-17 166 Pool
Upper Wharfedale  140-9 16-5 137 Olicanian Olicanian 175-9 18-4 123 Upper Wharfedale
Division 3
Alwoodley  87 5-17 168 Collingham Collingham 186-2 18-4  184 Alwoodley
Bardsey  142 5-16 144-9 Addingham Addingham 46 5-18 199 Bardsey
Old Modernians  188 4-18 192-3 Hall Park Hall Park 219-9 9-19 234 Old Modernians
Silsden  154 6-19  222-9 Bolton Villas Bolton Villas 246-9 19-6 158-9 Silsden
Skipton  107 3-17 166-6 Green Lane Green Lane 229-6 20-3 110 Skipton
Thackley  138 1-16 139-0 Menston Menston 86 5-17 154 Thackley
Match 8 Saturday 6th June Match 19 Saturday 22nd August
Division 1
Burley  167 4-17  169-4 Guiseley Guiseley  77-7 abdn 6-8  172-7 Burley
New Rover  256-7 20-5 160 Bilton Bilton 169-5 6-5 94-3 abdn New Rover
Otley  213-4 18-6 212-9 Ilkley Ilkley  135 4-18 180-6 Otley
Rawdon 253 9-20 256-8 Horsforth Horsforth  167-7 5-6 57-0 abdn Rawdon
Steeton 213-8 7-18 215-7 Adel Adel 45-4 (18.4) abdn 8-6 131 Steeton
Tong Park Esholt 133 4-20 266-7 North Leeds North Leeds  246-4d (45.4) 9-5 39-2 (18) Tong Park Esholt
Division 2
Ben Rhydding  47 1-15 49-2 Beckwithshaw Beckwithshaw 80-0 15-0 79 Ben Rhydding
Colton 158-5 17-4 155 Knaresborough Knaresborough 51-1 abdn 5-7 221-5 Colton
Harden  227-6 18-8 226-6 Calverley Calverley 115 3-15 116-6 Harden
Illingworth  153 7-18 182 Pool Pool 23-2 (15.4) abdn 6-9 230-7 Illingworth
Kirkstall  107-1 15-0 105 Upper Wharfedale Upper Wharfedale 191-7 8-16 192 Kirkstall
Olicanian 206-7 6-17 209-4 Follifoot Follifoot 117 4-8 24-2 abdn Olicanian
Division 3
Addingham  172-4 16-4 171-8 Alwoodley Alwoodley 40-2 15-1 37 Addingham
Bolton Villas  100 2-15 103-4 Skipton Skipton  228-4 20-2 88-9 ao Bolton Villas
Collingham 219-6 19-3 92 Old Modernians Old Modernians 119 6-8 88-6 abdn Collingham
Green Lane 241-7 19-7 215-8 Bardsey Bardsey 115 4-8 66-2 abdn Green Lane
Hall Park  158-8 5-19 252-6 Thackley Thackley  119-5 15-2 116 Hall Park
Menston  166-5 17-4 165 Silsden Silsden  106 2-15  109-4 Menston
Match 9 Saturday 13th June Match 20 Saturday 29th August
Division 1
Adel  70 4-20  225-8 Tong Park Esholt Tong Park Esholt  282-3 20-1 74 Adel
Bilton  165-9 6-16 166-8 Rawdon Rawdon 263-5 20-3 128 Bilton
Horsforth  152 3-17  153-3 Steeton Steeton 299-8 20-8 203 Horsforth
Ilkley  160-4 17-4 159 Guiseley Guiseley 70 5-19 210 Ilkley
New Rover  232-9 8-19  338-6 Burley Burley 123-6 15-3 122 New Rover
North Leeds  178-6 18-5 173 Otley Otley 234-8 19-9 233-8 North Leeds
Division 2
Beckwithshaw  138-1 16-1 137 Olicanian Olicanian 181-9 6-17 182-6 Beckwithshaw
Colton  15-0 15-0 14-9ao Harden Harden 134-3 16-2 132 Colton
Follifoot  230-8 20-9 227 Kirkstall Kirkstall 96 2-15 97-4 Follifoot
Knaresborough 126 16-5 89 Ben Rhydding Ben Rhydding  75 2-15 76-4 Knaresborough
Pool 140-4 16-3 136 Calverley Calverley 132 16-6 126 Pool
Upper Wharfedale  187 18-5 124 Illingworth Illingworth  124-8 15-4  120 Upper Wharfedale
Division 3
Alwoodley  101-7 15-3 95 Green Lane Green Lane 221-6 19-4 145 Alwoodley
Bardsey  No 3-3 Play Bolton Villas Bolton Villas 60-2 15-1  59 Bardsey
Collingham  144-5 15-3  141-9 Hall Park Hall Park 209-8 17-8 200-7 Collingham
Old Modernians  249 20-5 93 Addingham Addingham  144-3 16-2 140 Old Modernians
Silsden  165 4-17 166-5 Thackley Thackley  213-4 6-16 217-5 Silsden
Skipton  247-4 7-17 268-4 Menston Menston  78 0-15 79-0 Skipton
Match 10 Saturday 20th June Match 21 Saturday 5th September
Division 1
Burley 139 2-16 140-2 Ilkley Ilkley  46-1 15-0 44 Burley
Guiseley  217 8-20 283-8 North Leeds North Leeds 274-6 20-3 74 Guiseley
Otley  254-8 20-5  131 Adel Adel 120-8 4-15 125-9 Otley
Rawdon  315-5 18-6 209-7 New Rover New Rover 156 4-17 159-4 Rawdon
Steeton  266-7 18-8 265-7 Bilton Bilton 151-5 16-3 147-9 Steeton
Tong Park Esholt 151 3-17 152-3 Horsforth Horsforth  91-4 15-2 90 Tong Park Esholt
Division 2
Ben Rhydding  142 16-5 118 Colton Colton 204 18-7 151-9 Ben Rhydding
Calverley 151-5 17-4 150 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  100 5-19  201 Calverley
Harden  149 4-20 227-6 Pool Pool  136-8 5-15 137-9 Harden
Illingworth 123 1-15 124-3 Follifoot Follifoot  137 5-17 155-9 Illingworth
Kirkstall  235-7 8-18  276-6 Beckwithshaw Beckwithshaw  236 20-5 117 Kirkstall
Olicanian  95 2-15 97-5 Knaresborough Knaresborough  158-9 17-6  155 Olicanian
Division 3
Addingham  97 5-19  219 Collingham Collingham 79-5 15-2 77 Addingham
Bolton Villas  270-7 18-6 175-7 Alwoodley Alwoodley  92-4 15-2  91 Bolton Villas
Green Lane  152 17-6 143 Old Modernians Old Modernians 109-6 15-3 105 Green Lane
Hall Park  125 2-16 127-3 Silsden Silsden 160 2-17 161-1 Hall Park
Menston  141-5 15-3 138-8 Bardsey Bardsey  138 5-20 296-9 Menston
Thackley  126 3-16 129-4 Skipton Skipton  232-3d (39) 20-1  88 Thackley
Match 11 Saturday 27th June Match 22 Saturday 12th September
Division 1
Adel  112-4 15-2 111 Guiseley Guiseley  105-9 15-4 99 Adel
Bilton  116-1 15-0 115 Tong Park Esholt Tong Park Esholt  182 18-7 157 Bilton
Horsforth  177-8 18-7 176 Otley Otley  79-1 15-0  76 Horsforth
New Rover  55 1-15 56-2 Steeton Steeton  164-5 16-4 157-8 New Rover
North Leeds  284-9 20-9 228 Ilkley Ilkley No 3-3 Play North Leeds
Rawdon  228-6 19-8 226-8 Burley Burley 53 1-15 54-2 Rawdon
Division 2
Beckwithshaw 106-2 15-1 105 Illingworth Illingworth 127 4-18 191-6 Beckwithshaw
Ben Rhydding  80-1 15-0 77 Harden Harden 159-8 17-4 81 Ben Rhydding
Colton  243-8 20-7 178 Olicanian Olicanian  141-5 16-3 138 Colton
Follifoot  183 3-18 184-1 Calverley Calverley  166-8 (32) 15-6 151-7 (32) Follifoot
Knaresborough  206-4 4-16 210-1 Kirkstall Kirkstall 131 3-16 134-4 Knaresborough
Upper Wharfedale 162 2-17 164-0 Pool Pool  113-1 15-0 110 Upper Wharfedale
Division 3
Addingham  145 4-16 146-7 Hall Park Hall Park 131-7 (32 ov) 4-14 134-6 Addingham
Alwoodley  166-6 4-15 168-4 Menston Menston 243-5 (25) 20-2 97 (23.2) Alwoodley
Bardsey 146 2-17 151-2 Thackley Thackley No 3-3 Play Bardsey
Collingham  183-8 16-7 179-7 Green Lane Green Lane  139-7 15-4 136-9 Collingham
Old Modernians  148 2-17 152-2 Bolton Villas Bolton Villas  87-9 15-4 52 Old Modernians
Skipton  231-5 20-5 183 Silsden Silsden  64-4 (20) 3-13 149-6 (20) Skipton