All the latest news & weekly results from all teams and all divisions

1st XI 2015

Match 1 Saturday 18th April Match 12 Saturday 4th July
Division 1
Beckwithshaw 77-1 15-0 74 Guiseley Guiseley  83 5-20  255 Beckwithshaw
Bilton 151 7-18 181 Otley Otley  86-2 15-1  84 Bilton
Burley 213-9 19-7 184 North Leeds North Leeds  102 2-15  105-5 Burley
Collingham 193 7-19 205-9 Kirkstall Kirkstall  281-6 19-8  279-9 Collingham
Follifoot 188 18-6 129 Ilkley Ilkley  176 7-20  226-8 Follifoot
Rawdon 208-9 13-13 208-9 Steeton Steeton  149-9 16-5  148 Rawdon
Division 2
Adel  149 3-17  151-5 Pool Pool  278 20-5  89 Adel
Ben Rhydding  174 6-20  234-8 Green Lane Green Lane  240 8-20  241-7 Ben Rhydding
Colton  79-2 15-1  78 Tong Park Esholt Tong Park Esholt  99 4-20 258-8 Colton
Harden  71 4-17  170-9 Skipton Skipton  170 17-5  71 Harden
Horsforth  229-7 20-3  61 Thackley Thackley  178 6-20  261-7 Horsforth
Knaresborough  183-7 7-17  204-9 Illingworth Illingworth  238-7 20-8  230 Knaresborough
Division 3
Addingham  98-3 15-1  93 Olicanian Olicanian  179-8 7-17  180-8 Addingham
Alwoodley  220-9 19-8  215 Calverley Calverley  105-3 15-1  104 Alwoodley
Bardsey  266-3 20-4  182 Silsden Silsden  243 9-20  244-9 Bardsey
Hall Park  149 6-17  166 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  301-5 20-2  116 Hall Park
New Rover  283-4 19-7  260-9 Bolton Villas Bolton Villas  57-1 15-0  55 New Rover
Old Modernians  154 7-17 169 Menston Menston  159 17-6 129 Old Modernians
Match 2 Saturday 25th April Match 13 Saturday 11th July
Division 1
Guiseley  164 4-17  168-4 Bilton Bilton 182-4 6-15 183-6 Guiseley
Ilkley  157 5-20  225-7 Beckwithshaw Beckwithshaw  237-8 19-9  233-8 Ilkley
Kirkstall  74-2 abdn 6-9  274-7 Rawdon Rawdon  267-5 20-6  219 Kirkstall
North Leeds  79-2 abdn 5-9  275-5 Follifoot Follifoot  237-9 20-8  224 North Leeds
Otley  294-9 20-4  55 Collingham Collingham  133 6-19  215 Otley
Steeton  231 6-20  232-3 Burley Burley 203-7 9-17 221 Steeton
Division 2
Green Lane  228-7 9-6  82-3 abdn Harden Harden  120-5 15-2 117 Green Lane
Illingworth  207-9 9-18  208 Colton Colton  230-7 19-8  226-8 Illingworth
Pool  Abdn 4-8  277-3 Horsforth Horsforth  246-5 19-5  179-9 Pool
Skipton  206 8-20  242-8 Adel Adel  207-7 19-3  115 Skipton
Thackley 80 5-15  121 Knaresborough Knaresborough  217-7 18-6  182-9 Thackley
Tong Park Esholt  132-7 Abdn 8-11  260-9 Ben Rhydding Ben Rhydding  213-5 18-6  212-9 Tong Park Esholt
Division 3
Bolton Villas  255-7 (50) 11-10  205-7 (30) Addingham Addingham  307-9 20-9 226 Bolton Villas
Calverley  134 5-8  39-2 abdn Old Modernians Old Modernians  213-9 8-18 214-9 Calverley
Menston  169 6-20  264-9 New Rover New Rover  274-7 20-3  113 Menston
Olicanian  248-3 20-2  142 Hall Park Hall Park  232 20-5  103 Olicanian
Silsden  100 1-15  101-2 Alwoodley Alwoodley  321-7 20-5  158 Silsden
Upper Wharfedale  Abdn 4-3 110-2 Bardsey Bardsey  113 1-15  116-3 Upper Wharfedale
Match 3 Saturday 2nd May Match 14 Saturday 18th July
Division 1
Beckwithshaw  92-2 15-1 89 North Leeds North Leeds  101 1-15 104-2 Beckwithshaw
Bilton  241-2 20-5  203 Ilkley Ilkley  199 5-19  200-5 Bilton
Burley  233-8 9-19  251-9 Follifoot Follifoot  222-8 19-8  207 Burley
Collingham  226-7 20-4  125 Guiseley Guiseley  219-9 6-19  258-5 Collingham
Rawdon  139 4-8  Abdn Otley Otley  178-1 18-3  176 Rawdon
Steeton  192-1 6-3  Abdn Kirkstall Kirkstall  301-7 20-8  250 Steeton
Division 2
Ben Rhydding  224-8 6-19 226-5 Illingworth Illingworth 249-5 10-17 281 Ben Rhydding
Colton  151-7 17-4  147 Thackley Thackley  261-7 19-8  259-8 Colton
Green Lane  132 16-5  100 Tong Park Esholt Tong Park Esholt  169-6 3-16  170-3 Green Lane
Harden  No 3-3 Play Adel Adel  116-5 15-2  115 Harden
Horsforth  176 8-18  183 Skipton Skipton  177-9 18-6  161 Horsforth
Knaresborough  208-8 17-8  207-7 Pool Pool  67-2 15-1  64 Knaresborough
Division 3
Addingham  192-2 18-4  191 Menston Menston  170 7-20 303 Addingham
Alwoodley  181-6 17-6  180-9 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  128 4-16 129-7 Alwoodley
Hall Park  216-6 19-7  201 Bardsey Bardsey  194 8-18 197 Hall Park
New Rover  78 0-15  81-1 Calverley Calverley  184-5 18-5  178 New Rover
Old Modernians  178-6 18-6 176 Silsden Silsden  143 6-20  280 Old Modernians
Olicanian  79-3 3-4 Abdn Bolton Villas Bolton Villas  200-8 7-19  241-7 Olicanian
Match 4 Saturday 9th May Match 15 Satutday 25th July
Division 1
Follifoot 132 4-18 178-8 Beckwithshaw Beckwithshaw 292-5 20-2  122 Follifoot
Guiseley  No 3-3 Play Rawdon Rawdon  236-8 20-5 148 Guiseley
Ilkley  No 3-3 Play Collingham Collingham  179-7 18-6  175 Ilkley
Kirkstall  100-6 15-3 96 Burley Burley  276-6 20-3  75 Kirkstall
North Leeds  167 6-20 249-9 Bilton Bilton  204-9 19-4  113 North Leeds
Otley  271-8 20-5 132 Steeton Steeton  107 1-15  110-2 Otley
Division 2
Adel  128-8 3-15 134-4 Horsforth Horsforth 122 1-16  125-3 Adel
Illingworth  172 16-7 153-9 Green Lane Green Lane 267-4 19-7 266-8 Illingworth
Pool  No 3-3 Play Colton Colton  167 17-5  83 Pool
Skipton  No 3-3 Play Knaresborough Knaresborough  171 5-19  205-7 Skipton
Thackley  125-9 16-4 104 Ben Rhydding Ben Rhydding  186-9 7-17  188-8 Thackley
Tong Park Esholt  140 6-16 149 Harden Harden  208-4 19-7  205 Tong Park Esholt
Division 3
Bardsey  112-2 15-1 110 Alwoodley Alwoodley 151 4-17 155-4 Bardsey
Bolton Villas  150 17-5 65 Hall Park Hall Park  80-2 15-1 76 Bolton Villas
Calverley  194 18-7 164 Addingham Addingham  208-9 8-18  210-8 Calverley
Menston No 3-3 Play Olicanian Olicanian  156 17-5  98 Menston
Silsden  No 3-3 Play New Rover New Rover  269-4 20-5  184 Silsden
Upper Wharfedale  No 3-3 Play Old Modernians Old Modernians  243 20-9  210 Upper Wharfedale
Match 5 Saturday 16th May Match 16 Saturday 1st August
Division 1
Bilton 143 4-19 208-7 Follifoot Follifoot  159-4 14-3 126-5 Bilton
Burley  159 4-20  248-5 Beckwithshaw Beckwithshaw  Rain 3-3  4-0 Burley
Collingham  179 5-18  183-5 North Leeds North Leeds  105-2 15-1  104 Collingham
Kirkstall  203 19-8  178 Otley Otley  255-3d (29.3) 10-4  89-5 (14) Kirkstall
Rawdon  262-8 17-9  261-5 Ilkley Ilkley  137-4 15-3 132-9 Rawdon
Steeton  172 17-7  163 Guiseley Guiseley  148-3 15-2 133-8 Steeton
Division 2
Ben Rhydding  177 4-19 220-2 Pool Pool 137-6d 16-3 69 Ben Rhydding
Colton  157 6-19  203-9 Skipton Skipton  137-5d 15-2  78-9 Colton
Green Lane  235-7 19-5  172-9 Thackley Thackley  87-6 15-3  85 Green Lane
Harden  181-8 5-17  182-5 Horsforth Horsforth No 3-3 Play Harden
Knaresborough  169 17-7 156 Adel Adel  122-4 3-12 123-7 Knaresborough
Tong Park Esholt  219-5 19-4  164 Illingworth Illingworth No 3-3 Play Tong Park Esholt
Division 3
Addingham  244-3 19-6  240-9 Silsden Silsden  116 4-15 118-8d Addingham
Bolton Villas  128-8 16-4  124 Menston Menston  75-5 15-2 73 Bolton Villas
Hall Park  141 6-20  262 Alwoodley Alwoodley 151-7d (42) 9-6 106-8 (20) Hall Park
New Rover  122-4 15-2  120 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  182-8 17-5 130-8 New Rover
Old Modernians  175-6 18-5  174 Bardsey Bardsey Rain 4-3 73-2 Old Modernians
Olicanian  200-8 19-4 113 Calverley Calverley  72 3-15  105-7 Olicanian
Match 6 Saturday 23rd May Match 17 Saturday 8th August
Division 1
Beckwithshaw  265-7 20-5 154 Bilton Bilton 136 5-19 211-8 Beckwithshaw
Follifoot  85 2-15  86-4 Collingham Collingham  170-8 17-6  168 Follifoot
Guiseley 158-9 3-16 162-3 Kirkstall Kirkstall  299-7 20-6  193 Guiseley
Ilkley  99 2-15  104-5 Steeton Steeton  219 7-19  220-7 Ilkley
North Leeds  155-9 6-18  221-8 Rawdon Rawdon  252-9 18-9  244-6 North Leeds
Otley  194-4 18-5  193 Burley Burley  127 3-16  128-4 Otley
Division 2
Adel  176 7-18  180-8 Colton Colton  184 3-18 187-0 Adel
Horsforth  247-8 20-6  158 Knaresborough Knaresborough  88 2-15  90-4 Horsforth
Illingworth  133 6-17  162 Harden Harden  188 7-18  189-8 Illingworth
Pool  141-4 16-3  136 Green Lane Green Lane  53 1-15  65-3 Pool
Skipton  132-5 16-3  129 Ben Rhydding Ben Rhydding  163 5-20  273-6 Skipton
Thackley  83 3-15  84-6 Tong Park Esholt Tong Park Esholt  200-7 18-6  186-9 Thackley
Division 3
Alwoodley  121 3-15 124-7 Old Modernians Old Modernians  187-4 17-5 185-9 Alwoodley
Bardsey  200 6-19 204-4 New Rover New Rover  197 8-20  237 Bardsey
Calverley  77-6 15-3 76 Bolton Villas Bolton Villas  136 5-20  230-9 Calverley
Menston  152-3 17-2 146 Hall Park Hall Park  245 20-8 196 Menston
Silsden  188 6-18 191-6 Olicanian Olicanian  118-1 15-0  117 Silsden
Upper Wharfedale  105-3 15-1 103 Addingham Addingham  198 5-19 200-5 Upper Wharfedale
Match 7 Sunday 30th May Match 18 Saturday 15th August
Division 1
Burley  204 8-20  249-9 Bilton Bilton  252-7 20-5 169 Burley
Collingham  153-9 16-6 151-9 Beckwithshaw Beckwithshaw  213-8 19-5  134 Collingham
Kirkstall  246-9 20-7  175 Ilkley Ilkley  175 7-19  217-9 Kirkstall
Otley  229 20-9  222 Guiseley Guiseley  104 5-18  184 Otley
Rawdon  265-8 20-7  194 Follifoot Follifoot  130 16-6  129 Rawdon
Steeton  150 5-18  194-7 North Leeds North Leeds  150 17-5  92 Steeton
Division 2
Ben Rhydding  195-8 5-17 198-5 Adel Adel  179-9 18-6 153 Ben Rhydding
Colton  118 15-5  96 Horsforth Horsforth  181 18-5  101 Colton
Green Lane  124-3 15-1  121 Skipton Skipton  231-8 20-8  218 Green Lane
Harden 178-9 17-5 125-8 Knaresborough Knaresborough  156-4 17-4  155 Harden
Illingworth  183 17-6  135-8 Thackley Thackley  226-8 20-7  177 Illingworth
Tong Park Esholt  154-7 5-17  202-7 Pool Pool  279-7 20-3  99 Tong Park Esholt
Division 3
Addingham  326-7 20-5  167 Bardsey Bardsey 116 4-20 250-9 Addingham
Bolton Villas  66-4 15-2  65 Silsden Silsden  53 0-15  55-1 Bolton Villas
Hall Park  122-4 15-2  120 Old Modernians Old Modernians  189 18-5  88 Hall Park
Menston  136 16-5  119 Calverley Calverley  68-4 15-2  65 Menston
New Rover  249-5 20-2  87 Alwoodley Alwoodley  210 6-19  217-5 New Rover
Olicanian  128 16-5 110 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  162-9 6-17  184-8 Olicanian
Match 8 Saturday 6th June Match 19 Saturday 22nd August
Division 1
Beckwithshaw  206-5 18-6 205-9 Rawdon Rawdon  186-8 7-8 134-3 abdn Beckwithshaw
Bilton  236-8 20-6  170 Collingham Collingham  134 4-8  14-0 abdn Bilton
Follifoot 124 2-16 126-4 Steeton Steeton  157-7 17-5  156 Follifoot
Guiseley 136 6-17 169 Burley Burley  167-8 abdn 7-11  201-5 Guiseley
Ilkley  173 5-20 257-7 Otley Otley  203-9 9-8  134-4 abdn Ilkley
North Leeds  221 8-20 225-9 Kirkstall Kirkstall  85 1-15  88-2 North Leeds
Division 2
Adel  145 6-18 183 Green Lane Green Lane 234-7 11-6  103-6 abdn Adel
Horsforth  129 5-16 130-9 Ben Rhydding Ben Rhydding  70 4-18 198-9 Horsforth
Knaresborough  188 5-18  191-5 Colton Colton  181 7-8  22-2 abdn Knaresborough
Pool  225 20-5  85 Illingworth Illingworth  83 3-15  87-6 Pool
Skipton  251-7 20-6  194 Tong Park Esholt Tong Park Esholt  186-9 5-17  187-5 Skipton
Thackley  172-8 17-6 171 Harden Harden  111 15-5 99 Thackley
Division 3
Alwoodley  194 18-8  180 Addingham Addingham  155-5 17-4 154 Alwoodley
Bardsey  175 6-20  225-7 Olicanian Olicanian  127-5 16-3  126 Bardsey
Calverley  114 3-15  115-6 Hall Park Hall Park  140 7-8  85-7 abdn Calverley
Old Modernians  227-7 17-8  226-4 New Rover New Rover  76-2 abdn 7-7  195-9 Old Modernians
Silsden  56 1-15 61-3 Menston Menston  190 18-5  60 Silsden
Upper Wharfedale  148 2-17 152-2 Bolton Villas Bolton Villas  125-5 16-2  124 Upper Wharfedale
Match 9 Saturday 13th June Match 20 Saturday 29th August
Division 1
Burley  234-6 20-3  119 Collingham Collingham 107 5-15  116 Burley
Guiseley  188 18-5  117 Ilkley Ilkley  98-9 15-4  97 Guiseley
Kirkstall  272-8 20-5  129 Follifoot Follifoot  202 6-20  275-4 Kirkstall
Otley  251-8 20-8  224 North Leeds North Leeds  124-7 15-3  121 Otley
Rawdon  127 5-20  227-9 Bilton Bilton  188-7 18-6  186 Rawdon
Steeton  137 3-20  282-4d Beckwithshaw Beckwithshaw  256-7 20-6  193 Steeton
Division 2
Ben Rhydding  101-1 15-0 100 Knaresborough Knaresborough 156-8 5-17 195-6 Ben Rhydding
Green Lane  57 1-15  58-3 Horsforth Horsforth  257-8 20-4  78 Green Lane
Harden  116 2-15  120-5 Colton Colton  113 15-5  106 Harden
Illingworth  143-1 16-1  141 Skipton Skipton  147 3-16  149-5 Illingworth
Thackley  150-9 abdn 10-11  211 Pool Pool  277-2 20-1  62 Thackley
Tong Park Esholt  261 7-20  298-4 Adel Adel  144 3-18  188-5 Tong Park Esholt
Division 3
Addingham  216 19-8  180 Old Modernians Old Modernians  158 6-20 236-8 Addingham
Bolton Villas  239-6 20-6  190 Bardsey Bardsey  88 4-18  186-8 Bolton Villas
Calverley  220-7 19-3  46 Silsden Silsden  66 2-20  254-4d Calverley
Hall Park  167 17-7  150 New Rover New Rover  172 7-17  173 Hall Park
Menston  189 7-18  192-9 Upper Wharfedale Upper Wharfedale  190 6-18 191-7 Menston
Olicanian  158 17-5 39 Alwoodley Alwoodley  130-7 16-4  127 Olicanian
Match 10 Saturday 20th June Match 21 Saturday 5th September
Division 1
Beckwithshaw  180-2 17-4  179-9 Kirkstall Kirkstall  163 7-17 169 Beckwithshaw
Bilton  304-8 20-5 133 Steeton Steeton  184 4-18 187-2 Bilton
Collingham  176 18-5 100 Rawdon Rawdon  237-8 9-18  239-9 Collingham
Follifoot  81 5-20  246 Otley Otley  126-4 16-2  123 Follifoot
Ilkley  143 5-20  247-9 Burley Burley  170-8 4-16  171-5 Ilkley
North Leeds  154 17-5 67 Guiseley Guiseley  148 4-17  152-7 North Leeds
Division 2
Adel 218-7 19-5 172 Illingworth Illingworth  205-5 19-3 130 Adel
Colton  148-4 16-3  144 Ben Rhydding Ben Rhydding 224 19-5 117 Colton
Horsforth  258-2 20-2 147 Tong Park Esholt Tong Park Esholt  71 3-19  209-7 Horsforth
Knaresborough  183-9 18-7 182 Green Lane Green Lane  161-7 17-5  158 Knaresborough
Pool  200-4 17-5 199-7 Harden Harden 152-4 17-3 149 Pool
Skipton 175-8 18-4 123 Thackley Thackley  82-2 15-1  78 Skipton
Division 3
Alwoodley  191 6-18 194-7 Bolton Villas Bolton Villas  136 6-19 202 Alwoodley
Bardsey 173 7-19  204 Menston Menston  207-6 19-3  111 Bardsey
New Rover  300-6 20-7 216 Addingham Addingham  155 2-17  157-0 New Rover
Old Modernians  208-9 17-8 205-7 Olicanian Olicanian  186-6 18-3 28 Old Modernians
Silsden  149 2-17 150-2 Hall Park Hall Park  131-3 16-2  130 Silsden
Upper Wharfedale  266-7 20-3  115 Calverley Calverley  59-2 15-1  57 Upper Wharfedale
Match 11 Saturday 27th June Match 22 Saturday 12th September
Division 1
Burley  127 6-19 209 Rawdon Rawdon 154-9 5-16 158-6 Burley
Guiseley  190-7 4-16  191-3 Follifoot Follifoot  No 3-3 Play Guiseley
Ilkley  177 6-20  227-7 North Leeds North Leeds 130 4-16 136-6 Ilkley
Kirkstall  194-4 18-5  190 Bilton Bilton  No 3-3 Play Kirkstall
Otley  185-6 18-6  182 Beckwithshaw Beckwithshaw  117-5 1-14 172-3 Otley
Steeton  128 5-16  129-9 Collingham Collingham  87-2 15-1 86 Steeton
Division 2
Green Lane  153 7-19 204 Colton Colton 189 18-6 132 Green Lane
Harden  157 3-17  163-3 Ben Rhydding Ben Rhydding  No 3-3 Play Harden
Illingworth  128 6-19  213 Horsforth Horsforth  No 3-3 Play Illingworth
Pool  212 7-20  234-7 Skipton Skipton  94 3-15 95-7 Pool
Thackley  170 5-17  173-6 Adel Adel  No 3-3 Play Thackley
Tong Park Esholt  141-5 16-3  140 Knaresborough Knaresborough  78-7 14-3 77-8 Tong Park Esholt
Division 3
Bolton Villas  160-6 5-15 161-6 Old Modernians Old Modernians 121 3-15 124-7 Bolton Villas
Calverley  239-8 19-9  227-9 Bardsey Bardsey 116 4-17 167-9 Calverley
Hall Park  160-2 17-3 155 Addingham Addingham  138-4 16-3 136 Hall Park
Menston  109-1 15-0  106 Alwoodley Alwoodley  117 4-19 203-8 Menston
Olicanian  187 8-20  241 New Rover New Rover  99-9 6-11 219-7 Olicanian
Silsden  119 5-18  194 Upper Wharfedale Upper Wharfedale No 3-3 Play Silsden