All the latest news & weekly results from all teams and all divisions

Winners of the Reserve Championship

1936-1958 – One Division

1936 Earby
1937 Earby
1938 Horsforth Hall Park
1939 Horsforth Hall Park
1940 No competition
1941 No competition
1942 No competition
1943 No competition
1944 No competition
1945 No competition
1946 No competition
1947 North Leeds
1948 Earby
1949 Guiseley
1950 Horsforth Hall Park
1951 North Leeds
1952 Rawdon
1953 North Leeds
1954 North Leeds
1955 Ilkely
1956 North Leeds
1957 Ilkley
1958 Ilkley

1959-1999 Two divisions

Division 1 Division 2
1959 Guiseley Thackley
1960 Guiseley Tong Park
1961 Horsforth Menston
1962 Guiseley Steeton
1963 Guiseley Knaresborough
1964 Horsforth Burley
1965 North Leeds Thackley
1966 Guiseley Ilkley
1967 Thackley Horsforth
1968 North Leeds Gargrave
1969 North Leeds Tong Park
1970 North Leeds Steeton
1971 North Leeds Ilkley
1972 Ilkley Tong Park
1973 Ilkley Thackley
1974 Ilkley Silsden
1975 North Leeds Alwoodley
1976 Knaresborough Calverley
1977 Knaresborough Green Lane
1978 Knaresborough Alwoodley
1979 Knaresborough Illingworth
1980 Guiseley Ilkley
1981 Horsforth Hall Park – Captain: Neville Kempton Rawdon – Captain: B Whitham
1982 North Leeds Burley
1983 North Leeds Addingham
1984 Guiseley – Captain: J R Whitaker Skipton – Captain: D Binney
1985 Alwoodley – Captain: T J Towler Ilkley – Captain: N Pearson
1986 Guiseley Calverley
1987 Guiseley Addingham
1988 Otley Calverley
1989 Adel Horsforth
1990 Guiseley Knaresborough
1991 Rawdon Alwoodley
1992 Knaresborough Steeton
1993 Otley Green Lane
1994 Guiseley Bilton
1995 North Leeds Alwoodley
1996 North Leeds Collingham
1997 Knaresborough Calverley
1998 Knaresborough Addingham
1999 Rawdon Steeton

2000 onwards – Three divisions

Division 1 Division 2 Divison 3
2000 Rawdon Green Lane Kirkstall Educational
2001 Bilton – Captain: M Pye Ilkley – Captain: Graham Storr Addingham – Captain: Chris D’arcy
2002 Guiseley Kirkstall Educational Thackley
2003 Rawdon Burley Bardsey
2004 Adel Steeton Beckwithshaw
2005 Steeton – Captain: Robert Wynn Harden – Captain: Mark Falkingham Horsforth – Captain: John Hinchcliffe
2006 Steeton Collingham Bolton Villas
2007 Steeton Burley Colton
2008 North Leeds Illingworth Olicanian
2009 Illingworth – Captain: Bob Hargreaves Olicanian – Captain: Giles Phillips Thackley – Captain: Dean Skillicorn
2010 Steeton Green Lane Follifoot
2011 Adel Bilton Ilkley
2012 Guiseley – Captain: Nick Fraser North Leeds – Captain: Nick Bull Horsforth – Captain: Chris Baker
2013 Otley Horsforth – Captain: Chris Baker Calverley – Captain: Ashley Benson
2014 Otley Bilton Upper Wharfedale