All the latest news & weekly results from all teams and all divisions

Winners of the League Championship

1926-1958 – One Division only

 

1936 Yeadon
1937 Otley
1938 Ilkely
1939 Otley
1940 Horsforth Hall Park
1941 Earby
1942 Otley
1943 Otley
1944 Burley
1945 Skipton
1946 Ilkley
1947 Guiseley & Ilkley & Rawdon
1948 North Leeds
1949 Ilkley
1950 Menston
1951 North Leeds
1952 Ilkley
1953 North Leeds
1954 Otley D P & E
1955 Ilkely
1956 North Leeds
1957 Guiseley
1958 Guiseley

1959-1999 – Two divisions

Division 1 Division 2
1959 Ilkley Rawdon
1960 Horsforth Hall Park & Horsforth Burley & Gargrave & Thackley
1961 Otley D P & E Rawdon
1962 North Leeds Menston
1963 Otley D P & E Gargrave
1964 Burley Illingworth
1965 Guiseley & Illingworth Menston
1966 Guiseley & Otley Ilkley
1967 Guiseley Steeton
1968 Horsforth Hall Park Illingworth
1969 Guiseley Tong Park
1970 Gargrave Knsresborough
1971 Guiseley Crossflatts
1972 North Leeds Alwoodley & Steeton
1973 Guiseley Burley
1974 Otley Illingworth
1975 Knaresborough Horsforth
1976 Knaresborough Tong Park
1977 Knaresborough Crossflatts
1978 Knaresborough North Leeds
1979 Knaresborough Tong Park
1980 Knaresborough Horsforth Hall Park
1981 Ilkely – Captain: Phillip Sant Adel – Captain: S K Lax
1982 Otley Crossflatts
1983 Knaresborough Illingworth
1984 Knaresborough – Captain: Mike Baxandall Addingham – Captain: Graham Storr
1985 Otley – Captain: Ray Beadle Horsforth – Captain: Pete Tooley
1986 Otley Horsforth Hall Park
1987 Otley Rawdon
1988 Otley Adel
1989 Adel Tong Park
1990 Ilkley Horsforth
1991 Horsforth Illingworth
1992 Otley Steeton
1993 Otley Addingham
1994 Horsforth Hall Park – Captain: Dennis Rock Knaresborough – Captain: Mike Baxendall
1995 Beckwithshaw Steeton
1996 Rawdon Guiseley
1997 Adel Calverley – Captain: Andrew Carroll
1998 Adel Burley
1999 Steeton – Captain: Stuart Hudson Skipton – Captain: Chris Gott

2000 onwards – Three divisions

Division 1 Division 2 Divison 3
2000 Guiseley Menston Kirkstall Educational
2001 Bilton – Captain: M Emmerson Green Lane – Captain: A Pickersgill Pool – Captain: R Carlton
2002 Adel Horsforth Hall Park Thackley
2003 Bilton – Captain: M Emmerson Kirkstall Educational – Captain: M Hall Skipton – Captain: D Whiteley
2004 Bilton – Captain: Toby Drummond Burley – Captain: Richard Harrison Bardsey – Captain: Andy Bowes
2005 Bilton – Captain: Toby Drummond Pool – Captain: David Murphy Upper Wharfedale – Captain: Andrew Smith
2006 Kirkstall Educational – Captain: Andy Siddall Collingham – Captain: Ben Driver Harden – Captain: Tony Bairstow
2007 Collingham Rawdon Colton
2008 Kirkstall Educational Silsden Thackley
2009 Beckwithshaw – Captain: Ben Quick Pool – Captain: Scott Bent Bolton Villas – Captain: Steven Shuttleworth
2010 Burley Follifoot Menston
2011 Thackley – Captain: Leon Harber Ben Rhydding – Captain: Nick Smith Bardsey – Captain: Gary Hopton
2012 Collingham – Captain: Sam Anderson Harden – Captain: Richard Wear Colton – Captain: NIck Thackray
2013 Beckwithshaw – Captain: Ben Quick Ilkley – Captain: Nick Cockcroft Skipton – Captain: Graham Summersgill
2014 Otley Follifoot Horsforth