All the latest news & weekly results from all teams and all divisions

1st XI 2014

Saturday 19th April Match 1 Saturday 28th June Match 12
Division 1
Collingham  207-9 8-19 284-8 Guiseley Guiseley 212-9 7-18 214-7 Collingham
Ilkley  279-7 18-7 205-7 Ben Rhydding Ben Rhydding 190-8 5-17 191-4 Ilkley
Kirkstall  206-4 19-6 202 Beckwithshaw Beckwithshaw 299-3 20-6 243 Kirkstall
Otley  229-7 19-8 227-8 Rawdon Rawdon 165 4-20 263-5 Otley
Pool 163-6 3-15 164-3 Burley Burley 210 19-5 118 Pool
Steeton  273-7 20-7 210 Bilton Bilton 173-9 17-5 129 Steeton
Division 2
Adel 149-7 16-4 148 Harden Harden 130 5-20 283-8 Adel
Bolton Villas 252-6 18-8 251-7 Skipton Skipton 112 1-15 114-3 Bolton Villas
Follifoot 209-8 19-6 163 Thackley Thackley 126 3-16 127-4 Follifoot
Green Lane 184 4-18 185-3 Upper Wharfedale Upper Wharfedale 251 9-20 275-9 Green Lane
Knaresborough 80 3-20 243-6 North Leeds North Leeds 121-8 7-10 181-8 Knaresborough
Tong Park Esholt 195-8 18-6 172 Colton Colton 155 17-5 105 Tong Park Esholt
Division 3
Hall Park 221 19-5 119 Bardsey Bardsey 86 1-15 90-3 Hall Park
Horsforth 191 18-7 172 Woodhouse Woodhouse 96 2-15 99-4 Horsforth
Illingworth 210-4 16-6 209-5 Alwoodley Alwoodley 146 8-9 144-9 Illingworth
Menston 179-8 16-7 178-6 Addingham Addingham 290-9 20-7 183 Menston
New Rover 157-4 17-4 156 Calverley Calverley 228-7 8-18 259-6 New Rover
Silsden 189-4 18-5 184 Olicanian Olicanian 147-4 16-3 146 Silsden
Saturday 26th April Match 2 Saturday 12th July Match 13
Division 1
Beckwithshaw 123 4-18 199-9 Ilkley Ilkley 133 4-19 207-7 Beckwithshaw
Ben Rhydding 56 5-15  61 Pool Pool 144-1 16-1 142 Ben Rhydding
Bilton 228-9d 20-4 96 Collingham Collingham 229-9 20-6 172 Bilton
Burley 235-7 19-8 233-9 Steeton Steeton 259-8 20-8 216 Burley
Guiseley 94 2-15 96-4 Otley Otley 297-6 20-4 135 Guiseley
Rawdon 131 3-16 134-5 Kirkstall Kirkstall 265-9 19-9 257-9 Rawdon
Division 2
Colton 154 6-19 218-8 Follifoot Follifoot 202-9 18-8 201-8 Colton
Harden 89 4-16 146-8 Knaresborough Knaresborough 237 8-20 270-7 Harden
North Leeds 172 17-6 140 Bolton Villas Bolton Villas 204-9 7-19 306-7 North Leeds
Skipton 190-7 17-6 187-8 Green Lane Green Lane 251-7 6-18 253-3 Skipton
Thackley 163 6-17 164-9 Adel Adel 145 3-17 150-5 Thackley
Upper Wharfedale No 3-3 Play Tong Park Esholt Tong Park Esholt 296-7 20-8 250 Upper Wharfedale
Division 3
Addingham 112 4-20 237-9 Illingworth Illingworth 232-9 10-19 242 Addingham
Alwoodley 108 1-15 109-2 Horsforth Horsforth 207-9 18-6 155-8 Alwoodley
Bardsey 91 5-17 172 Silsden Silsden 157 5-17 161-6 Bardsey
Calverley 143-3 16-2 142 Hall Park Hall Park 172 17-5 114 Calverley
Olicanian 83-7 15-3 82 Menston Menston 60 5-15 86 Olicanian
Woodhouse 52 0-15 56-1 New Rover New Rover 237-5 20-2 122 Woodhouse
Saturday 3rd May Match 3 Saturday 19th July Match 14
Division 1
Collingham 171 17-7 168 Burley Burley 145-6 abdn 8-8 168-9 Collingham
Guiseley 85-2 15-1 81 Bilton Bilton 13-0 abdn 8-3 92 Guiseley
Ilkley 131-9 16-5 130 Rawdon Rawdon 192-5 7-5 70-3 Ilkley
Otley 152 17-5 74 Kirkstall Kirkstall 54-1 abdn 6-7 207-7 Otley
Pool 182-9 8-18 212 Beckwithshaw Beckwithshaw 42-2 abdn 8-4 76 Pool
Steeton 215-8 19-8 211 Ben Rhydding Ben Rhydding 97 5-15 99 Steeton
Division 2
Adel 175-7 5-17 208-5 Colton Colton Rain 6-5 169-6 Adel
Bolton Villas 185 8-19 210 Harden Harden No 3-3 Play Bolton Villas
Follifoot 235-3 19-6 229-9 Upper Wharfedale Upper Wharfedale NO 3-3 Play Follifoot
Green Lane 266-8 20-6 173 Tong Park Esholt Tong Park Esholt 60-2 abdn 5-9 236-5 Green Lane
Knaresborough 188-9 18-5 137 Thackley Thackley No 3-3 Play Knaresborough
Skipton 184-8 8-18 221 North Leeds North Leeds Rain 3-3 4-1 Skipton
Division 3
Horsforth 318-5 20-4 166 Addingham Addingham No 3-3 Play Horsforth
Illingworth 158 17-5 43 Olicanian Olicanian 49-2 7-6 159-8 Illingworth
Menston 159 5-17 160-6 Bardsey Bardsey 165 5-8 48-1 Menston
New Rover 171 4-17 172-5 Hall Park Hall Park 96-1 5-8 253-5 New Rover
Silsden 220-7 19-6 189 Calverley Calverley No 3-3 Play Silsden
Woodhouse 123 5-16 139 Alwoodley Alwoodley 48-1 8-3 99 Woodhouse
Saturday 10th May Match 4 Satutday 26th July Match 15
Division 1
Beckwithshaw No 3-3 Play Steeton Steeton 215 6-20 312-5 Beckwithshaw
Ben Rhydding No 3-3 Play Collingham Collingham 143 2-16 144-3 Ben Rhydding
Bilton No 3-3 Play Otley Otley 293-6 20-4 125 Bilton
Burley No 3-3 Play Guiseley Guiseley 153 7-18 199 Burley
Kirkstall Rain 4-3 77-3 Ilkley Ilkley 236-7 20-7 208 Kirkstall
Rawdon 133-7 4-6 1-0 Abd Pool Pool 85 3-20 244-7 Rawdon
Division 2
Colton 111-6 3-6 Rain Knaresborough Knaresborough 224-3 8-16 226-9 Colton
Harden Rain 3-3 28-1 Skipton Skipton 167 6-19 209-9 Harden
North Leeds Rain 3-3 57-1 Green Lane Green Lane 253-8 20-8 217 North Leeds
Thackley 215-6 7-6 13-1 Bolton Villas Bolton Villas 189 7-18 195-8 Thackley
Tong Park Esholt 122 3-8 0-1 Follifoot Follifoot 128-7 16-4 127 Tong Park Esholt
Upper Wharfedale No 3-3 Play Adel Adel 197-7 5-17 201-5 Upper Wharfedale
Division 3
Addingham No 3-3 Play Woodhouse Woodhouse 159 7-19 208 Addingham
Alwoodley No 3-3 Play New Rover New Rover 262-3 18-6 260-6 Alwoodley
Bardsey No 3-3 Play Illingworth Illingworth 304-8 20-8 217 Bardsey
Calverley 21-0 8-3 91 Menston Menston 187 18-7 164 Calverley
Hall Park Rain 4-5 151-3 Silsden Silsden 293-8 19-9 225-9 Hall Park
Olicanian No 3-3 Play Horsforth Horsforth 263-7 20-5 151 Olicanian
Saturday 17th May Match 5 Saturday 2nd August Match 16
Division 1
Bilton 207-6 19-7 202 Burley Burley 192 5-18 197-4 Bilton
Collingham 207-8 5-18 208-3 Beckwithshaw Beckwithshaw 178-9 7-7 45-3 abnd Collingham
Guiseley 172 6-19 209-8 Ben Rhydding Ben Rhydding 101-9 abnd 6-10 180-7 Guiseley
Otley 110-1 15-0 108 Ilkley Ilkley 143-7 14-4 140-7 Otley
Pool 223 7-20 241-7 Kirkstall Kirkstall 201-9d 11-7 77-9 abnd Pool
Steeton 232-5 9-17 235-9 Rawdon Rawdon 77-0 abdn 7-4 130-9 Steeton
Division 2
Adel 202 19-8 196 Tong Park Esholt Tong Park Esholt 197 8-9 128-5 abdn Adel
Bolton Villas 144 4-20 233-7 Colton Colton 213-3 19-1 64 Bolton Villas
Green Lane 119 1-15 121-2 Follifoot Follifoot 239-2 12-5 129-8 abdn Green Lane
Knaresborough 278-6 20-5 154 Upper Wharfedale Upper Wharfedale No 3-3 Play Knaresborough
North Leeds 55-5 15-2 54 Harden Harden 142-7 6-16 187 North Leeds
Skipton 224-4 19-3 140 Thackley Thackley No 3-3 Play Skipton
Division 3
Alwoodley 162-4 17-4 160 Addingham Addingham 194-8 18-4 121 Alwoodley
Horsforth 278-1 20-0 113 Bardsey Bardsey 133 6-19 222 Horsforth
Illingworth 116 5-17 154 Calverley Calverley 60-4 abdn 7-8 185-9 Illingworth
Menston 142-4 15-3 137-9 Hall Park Hall Park 102 0-15 103-1 Menston
New Rover 120 5-18 181 Silsden Silsden 162-5 4-14 167-5 New Rover
Woodhouse 55 2-17 172-4 Olicanian Olicanian 122-7 4-14 126-9 Woodhouse
Saturday 24th May Match 6 Saturday 9th August Match 17
Division 1
Beckwithshaw No 3-3 Play Guiseley Guiseley 93-2 15-1 91 Beckwithshaw
Ben Rhydding No 3-3 Play Bilton Bilton 178 6-19 213-7 Ben Rhydding
Burley No 3-3 Play Otley Otley 238-9 20-5 142 Burley
Ilkley No 3-3 Play Pool Pool 136-2 16-2 132 Ilkley
Kirkstall No 3-3 Play Steeton Steeton 285-8 20-8 202 Kirkstall
Rawdon No 3-3 Play Collingham Collingham 70 2-15 74-4 Rawdon
Division 2
Colton No 3-3 Play Skipton Skipton 209-9 7-19 243-6 Colton
Follifoot No 3-3 Play Adel Adel 222-6 16-7 217-5 Follifoot
Harden No 3-3 Play Green Lane Green Lane 111 15-5 75 Harden
Thackley No 3-3 Play North Leeds North Leeds 240 9-20 242-9 Thackley
Tong Park Esholt No 3-3 Play Knaresborough Knaresborough 223-7 19-4 144 Tong Park Esholt
Upper Wharfedale 128-3 4-4 Rain Bolton Villas Bolton Villas 135 3-16 136-4 Upper Wharfedale
Division 3
Addingham No 3-3 Play New Rover New Rover 135 2-16 136-3 Addingham
Bardsey No 3-3 Play Woodhouse Woodhouse 236-9 20-8 218 Bardsey
Calverley No 3-3 Play Horsforth Horsforth 237-6 20-3 77 Calverley
Hall Park No 3-3 Play Illingworth Illingworth 269-5 20-5 190 Hall Park
Olicanian No 3-3 Play Alwoodley Alwoodley 121 0-15 122-1 Olicanian
Silsden No 3-3 Play Menston Menston 247-7 19-8 244-9 Silsden
Monday 26th May Match 7 Saturday 16th August Match 18
Division 1
Bilton 50-4 15-2 49 Beckwithshaw Beckwithshaw 191-9 18-5 138 Bilton
Burley 142 6-18 185 Ben Rhydding Ben Rhydding 141 5-20 243-8 Burley
Collingham 61 0-15 62-1 Kirkstall Kirkstall 116 0-15 119-0 Collingham
Guiseley 152-6 17-4 147 Rawdon Rawdon 158-8 6-16 162-9 Guiseley
Otley 229-9 20-4 72 Pool Pool 86 4-18 187-8 Otley
Steeton 216-9 19-7 187 Ilkley Ilkley 135-8 16-5 131 Steeton
Division 2
Bolton Villas 145 2-17 151-2 Tong Park Esholt Tong Park Esholt 82-5 15-2 79 Bolton Villas
Green Lane 177-9 7-18 220-8 Adel Adel 77 0-15 82-0 Green Lane
Harden 64 1-15 70-3 Thackley Thackley 144 5-19 202-8 Harden
Knaresborough 95-5 abdn 8-6 147 Follifoot Follifoot 151-7 16-5 150-9 Knaresborough
North Leeds 124 3-16 125-7 Colton Colton 227-6 20-4 141 North Leeds
Skipton 83 0-15 84-0 Upper Wharfedale Upper Wharfedale 99 5-18 188 Skipton
Division 3
Addingham 128 4-16 131-7 Olicanian Olicanian 128 6-17 164 Addingham
Alwoodley 124 3-16 126-7 Bardsey Bardsey 205-8 19-6 158 Alwoodley
Horsforth 154 17-5 44 Hall Park Hall Park 82 5-19 220 Horsforth
Illingworth 170-7 17-5 169 Silsden Silsden 131 2-16 136-3 Illingworth
New Rover 180 9-8 104-7 Menston Menston 72 0-15 76-1 New Rover
Woodhouse 152 5-17 156-6 Calverley Calverley 224 19-5 116 Woodhouse
Saturday 31st May Match 8 Saturday 23rd August Match 19
Division 1
Beckwithshaw 111 4-19 214-9 Burley Burley 105 15-5 68 Beckwithshaw
Ben Rhydding 130 5-17 160-9 Otley Otley 60-4 15-2 57 Ben Rhydding
Ilkley 152 17-6 128 Collingham Collingham 161 17-6 128 Ilkley
Kirkstall 180 7-18 182-8 Guiseley Guiseley 103 2-15 104-5 Kirkstall
Rawdon 201-7 18-7 200-8 Bilton Bilton 85-6 abdn 8-6 101 Rawdon
Pool 182 18-7 166 Steeton Steeton 152-9 abdn 9-9 157-8 Pool
Division 2
Adel 163 17-5 120 Knaresborough Knaresborough 136-8 4-7 Rain Adel
Colton 131 5-16 132-8 Harden Harden 146-9 16-5 145 Colton
Follifoot 136-5 16-3 135 Bolton Villas Bolton Villas 127-4 abdn 7-9 208-6d Follifoot
Thackley 110 4-20 246-9 Green Lane Green Lane 188-6 17-4 126-9 Thackley
Tong Park Esholt 126-3 16-1 123 Skipton Skipton 82 4-15 83-9 Tong Park Esholt
Upper Wharfedale 89 0-15 90-0 North Leeds North Leeds 226-4 20-3 126 Upper Wharfedale
Division 3
Bardsey 135 3-16 137-4 Addingham Addingham 193-5 14-5 190-3 Bardsey
Calverley 138-9 16-5 137 Alwoodley Alwoodley 69 4-16 144-9 Calverley
Hall Park 212-8 19-7 197 Woodhouse Woodhouse 187-7 18-5 162 Hall Park
Menston 37 1-15 40-2 Illingworth Illingworth 258-7 20-3 74 Menston
Olicanian 156 7-19 222 New Rover New Rover 217-9 6-18 221-4 Olicanian
Silsden 90 5-17 155 Horsforth Horsforth 38-2 15-1 36 Silsden
Saturday 7th June Match 9 Saturday 30th August Match 20
Division 1
Ben Rhydding No 3-3 Play Beckwithshaw Beckwithshaw 230-5 20-3 125 Ben Rhydding
Bilton No 3-3 Play Kirkstall Kirkstall 261-6 7-18 264-4 Bilton
Burley No 3-3 Play Rawdon Rawdon 176 18-7 152 Burley
Collingham No 3-3 Play Pool Pool 187-9 6-18 209-7 Collingham
Guiseley No 3-3 Play Ilkley Ilkley 235-4 20-3 147 Guiseley
Otley No 3-3 Play Steeton Steeton 77 0-15 80-1 Otley
Division 2
Bolton Villas No 3-3 Play Adel Adel 199 18-8 190 Bolton Villas
Green Lane No 3-3 Play Knaresborough Knaresborough 125-4 16-2 124 Green Lane
Harden No 3-3 Play Upper Wharfedale Upper Wharfedale 169-7 17-5 167 Harden
North Leeds No 3-3 Play Tong Park Esholt Tong Park Esholt 122 3-18 190-7 North Leeds
Skipton No 3-3 Play Follifoot Follifoot 116 15-5 113 Skipton
Thackley No 3-3 Play Colton Colton 163 5-17 164-6 Thackley
Division 3
Addingham No 3-3 Play Calverley Calverley 189-6 17-6 188-9 Addingham
Alwoodley No 3-3 Play Hall Park Hall Park 121-4 15-2 120 Alwoodley
Horsforth No 3-3 Play Menston Menston 42 5-18 184 Horsforth
New Rover No 3-3 Play Illingworth Illingworth 115-3 15-1 114 New Rover
Olicanian No 3-3 Play Bardsey Bardsey 115 15-5 81 Olicanian
Woodhouse No 3-3 Play Silsden Silsden 123-7 15-3 120 Woodhouse
Saturday 14th June Match 10 Saturday 6th September Match 21
Division 1
Beckwithshaw 241-9 20-4 94 Otley Otley 224-7 9-6 103-4 Beckwithshaw
Ilkley 186-9 6-17 189-6 Bilton Bilton 88-7 Abdn 6-9 187-7 Ilkley
Kirkstall 232 10-20 302 Burley Burley 180-6d (41o) 9-6 82-6 Kirkstall
Rawdon 184-9 18-7 181 Ben Rhydding Ben Rhydding 158-9d (47) 9-8 140-8 abdn Rawdon
Pool 219-9 19-4 102 Guiseley Guiseley 104-2 14-1 103-9d (34o) Pool
Steeton 143 3-16 144-5 Collingham Collingham 154-7 15-5 150-6d (24.5) Steeton
Division 2
Adel 147 4-16 148-6 Skipton Skipton 180-3 18-1 107 Adel
Colton 194 6-19 222-7 Green Lane Green Lane 166 17-6 146 Colton
Follifoot 144 5-16 148-8 North Leeds North Leeds 121 0-15 123-1 Follifoot
Knaresborough 175 18-5 98 Bolton Villas Bolton Villas No 3-3 Play Knaresborough
Tong Park Esholt 209-7 7-17 211-7 Harden Harden 134-9 4-15 135-7 Tong Park Esholt
Upper Wharfedale 158 17-5 122 Thackley Thackley 152-4 16-4 151-9 Upper Wharfedale
Division 3
Bardsey 229-4 19-7 228-8 New Rover New Rover 174-9d (44o) 8-9 164-6 Bardsey
Calverley 160-4 16-4 157-8 Olicanian Olicanian 176-0d (37o) 8-3 121-4 abdn Calverley
Hall Park 200 19-8 193 Addingham Addingham 152-9 9-7 113-9 abdn Hall Park
Illingworth 134-4 16-3 130 Horsforth Horsforth 101-1 3-3 Rain Illingworth
Menston 198 17-7 173-8 Woodhouse Woodhouse 236-7 10-6 91-4 abdn Menston
Silsden 154 6-19 210-9 Alwoodley Alwoodley 206-4 8-5 109-3 Silsden
Saturday 21st June Match 11 Saturday 13th September Match 22
Division 1
Beckwithshaw 134-3 16-2 132 Rawdon Rawdon 205-5 18-6 201-9 Beckwithshaw
Ben Rhydding 95 5-16 129 Kirkstall Kirkstall 223-7 19-7 221 Ben Rhydding
Bilton 210 19-5 86 Pool Pool 108 1-15 112-2 Bilton
Burley 262-9 20-7 191 Ilkley Ilkley 171 6-19 210-9 Burley
Guiseley 163-8 17-6 162 Steeton Steeton 229-8 20-9 225 Guiseley
Otley 159 5-17 160-7 Collingham Collingham 168 7-20 308 Otley
Division 2
Colton 203-9 19-4 58 Upper Wharfedale Upper Wharfedale 189 8-20 229 Colton
Green Lane 189-5 17-5 188-9 Bolton Villas Bolton Villas 172 5-20 290-7 Green Lane
Harden 159 3-17 161-2 Follifoot Follifoot 227-9 20-5 136 Harden
North Leeds 278-4 18-7 230-6 Adel Adel 186-9 5-19 266-5 North Leeds
Skipton 189-7 16-6 185-7 Knaresborough Knaresborough 304-7 17-8 251-4 Skipton
Thackley 193 18-6 145 Tong Park Esholt Tong Park Esholt 122 3-15 124-7 Thackley
Division 3
Addingham 232-6 9-18 234-9 Silsden Silsden 219-7 19-4 149 Addingham
Alwoodley 144 4-16 145-6 Menston Menston 173 6-19 207-9 Alwoodley
Bardsey 176 6-18 182-7 Calverley Calverley 215-8 19-4 69 Bardsey
New Rover 215 7-19 221-7 Horsforth Horsforth 251-5d 8-5 120-0 abdn New Rover
Olicanian 61-0 15-0 59 Hall Park Hall Park 110 2-20 273-5 Olicanian
Woodhouse 116 5-18 178 Illingworth Illingworth 243 20-10 238 Woodhouse