All the latest news & weekly results from all teams and all divisions

2nd XI 2014

 

Saturday 19th April Match 1 Saturday 28th June Match 12
Division 1
Beckwithshaw 201-6 7-17 204-7 Tong Park Esholt Tong Park Esholt 113-8 15-4 110 Beckwithshaw
Burley 235-7 20-7 203 Adel Adel 164-7 15-5 163-7 Burley
Guiseley 169-9 4-16 172-4 Horsforth Horsforth 106-8 15-4 105 Guiseley
North Leeds 231-7 20-7 202 Steeton Steeton 211-8 19-5 128 North Leeds
Rawdon 211 8-19 221-9 Otley Otley 214-2 19-3 152 Rawdon
Olicanian 80 4-20 288-9 Ilkley Ilkley 307-2d 20-3 170 Olicanian
Division 2
Ben Rhydding 132-5 16-3 129 Follifoot Follifoot 126-4 16-2 122 Ben Rhydding
Bilton 175-4 14-4 169-2 Knaresborough Knaresborough 76 4-18 185-9 Bilton
Calverley 74 2-15 77-5 New Rover New Rover 201 8-19 205-9 Calverley
Colton 273 18-9 210-7 Kirkstall Kirkstall Walk 0-20 Over Colton
Harden 48 3-15 52-7 Pool Pool 64-2 15-1 60 Harden
Woodhouse  40-3 15-1 39 Collingham Collingham 279-3d 17-5 202-5 Woodhouse
Division 3
Addingham 148-9 6-17 185 Menston Menston 236-5 19-7 233-8 Addingham
Alwoodley 148 16-5 103 Illingworth Illingworth 238 20-5 97 Alwoodley
Bardsey 217 7-20 252-7 Hall Park Hall Park 142-2 16-2 141 Bardsey
Skipton 140-9 16-5 139 Bolton Villas Bolton Villas 169-9 16-6 151-9 Skipton
Thackley 95-3 15-1 94 Silsden Silsden 153 6-17 154-9 Thackley
Upper Wharfedale 228 19-8 177-8 Green Lane Green Lane 173 7-18 193 Upper Wharfedale
Saturday 26th April Match 2 Saturday 12th July Match 13
Division 1
Adel 107 4-17 160-8 Olicanian Olicanian 136-7 1-14 137-0 Adel
Horsforth 79 5-18 182 North Leeds North Leeds 232-8 19-9 231-8 Horsforth
Ilkley No 3-3 Play Beckwithshaw Beckwithshaw 230-6 6-18 325-3 Ilkley
Otley 128-0 16-0 122 Guiseley Guiseley 223-9 7-19 229-7 Otley
Steeton 281-9 20-5 144 Burley Burley 157 3-17 160-3 Steeton
Tong Park Esholt 126 3-16 128-5 Rawdon Rawdon 322-3 18-6 300-7 Tong Park Esholt
Division 2
Collingham 100 0-15 102-1 Bilton Bilton 273-6 20-3 110 Collingham
Follifoot 63 2-17 165-4 Colton Colton 148 16-6 128 Follifoot
Kirkstall 207-9 19-6 158 Calverley Calverley 126-4 16-3 125 Kirkstall
Knaresborough 118 1-15 119-2 Harden Harden  105 1-15 106-3 Knaresborough
New Rover 158-6 17-5 154 Woodhouse Woodhouse 199-8 6-18 224-6 New Rover
Pool 140 16-6 134 Ben Rhydding Ben Rhydding 136-3 15-2 134-9 Pool
Division 3
Bolton Villas 83-2 15-1 78 Alwoodley Alwoodley 116-8 15-4 115 Bolton Villas
Green Lane 152-9 6-18 202-8 Skipton Skipton 194 5-19 224-4 Green Lane
Hall Park 229-6 18-6 177-7 Upper Wharfedale Upper Wharfedale 303-5 19-7 236-8 Hall Park
Illingworth 181-6 18-5 171 Addingham Addingham 196 6-18 197-6 Illingworth
Silsden 148-8 16-4 107 Bardsey Bardsey 105 3-18 187-6 Silsden
Menston 170-3 16-3 166-9 Thackley Thackley 249 20-7 162 Menston
Saturday 3rd May Match 3 Saturday 19th July Match 14
Division 1
Beckwithshaw 178 5-20 297-5 Adel Adel No 3-3 Play Beckwithshaw
Burley 177 18-5 93 Horsforth Horsforth 9-2 8-5 146 Burley
North Leeds 194-8 16-7 193-7 Guiseley Guiseley No 3-3 Play North Leeds
Olicanian 47 2-19 208-5 Steeton Steeton No 3-3 Play Olicanian
Rawdon 204 8-20 270-8 Ilkley Ilkley 74-3 7-6 150-8 Rawdon
Tong Park Esholt 115 4-19 218-8 Otley Otley 209-5 10-5 93-6 Tong Park Esholt
Division 2
Ben Rhydding 170-9 5-19 241-7 Knaresborough Knaresborough 97-2 8-5 137 Ben Rhydding
Bilton 120-2 15-1 118 Woodhouse Woodhouse 29-4 4-10 243-2 Bilton
Calverley 261-8 20-7 175 Follifoot Follifoot 170-4 6-5 24-2 Calverley
Colton 130 1-16 131-1 Pool Pool Rain 3-3 1-0 (0.1) Colton
Harden 87-1 15-0 85 Collingham Collingham 49-1 8-3 93 Harden
Kirkstall 243-9 9-19 246-8 New Rover New Rover 55-3 7-5 140-9 Kirkstall
Division 3
Addingham 92 3-19 204-6 Bolton Villas Bolton Villas 234-4 (24) 18-3 138-6 (32) Addingham
Alwoodley 140 4-16 141-7 Skipton Skipton No 3-3 Play Alwoodley
Bardsey 86 2-15 89-4 Menston Menston 126-3 7-6 163-7 Bardsey
Hall Park 214 19-9 201 Green Lane Green Lane 152 5-17 153-7 Hall Park
Thackley 219 19-5 91 Illingworth Illingworth No 3-3 Play Thackley
Upper Wharfedale 218 19-8 175 Silsden Silsden No 3-3 Play Upper Wharfedale
Saturday 10th May Match 4 Saturday 26th July Match 15
Division 1
Adel 101-5 3-5 0-0 abd Rawdon Rawdon 152 5-17 154-6 Adel
Guiseley 214-6 7-6 21-0 Burley Burley 226-3 19-6 225-8 Guiseley
Horsforth 82-5 15-2 79 Olicanian Olicanian 109 15-5 77 Horsforth
Ilkley No 3-3 Play Tong Park Esholt Tong Park Esholt 159 17-6 147 Ilkley
Otley 124-2 3-4 Rain North Leeds North Leeds 86 4-20 251-8 Otley
Steeton No 3-3 Play Beckwithshaw Beckwithshaw 201 7-20 301-6 Steeton
Division 2
Collingham 26-2 4-5 147-3 Ben Rhydding Ben Rhydding 199-7 6-18 271-6 Collingham
Follifoot No 3-3 Play Kirkstall Kirkstall 166 2-17 167-1 Follifoot
Knaresborough No 3-3 Play Colton Colton 72 2-15 73-5 Knaresborough
New Rover 31-0 3-3 Rain Bilton Bilton 103-5 15-2 100 New Rover
Pool 119 3-8 Rain Calverley Calverley 251-9 18-9 250-7 Pool
Woodhouse 18-2 abd 6-6 158-7 Harden Harden 98-2 15-1 97-8 ao Woodhouse
Division 3
Bolton Villas No 3-3 Play Thackley Thackley 114 4-15 115-8 Bolton Villas
Green Lane 132-9 4-7 Rain Alwoodley Alwoodley 138 6-19 204 Green Lane
Illingworth No 3-3 Play Bardsey Bardsey 158 7-19 206 Illingworth
Menston No 3-3 Play Upper Wharfedale Upper Wharfedale 287-9 19-9 258-9 Menston
Silsden No 3-3 Play Hall Park Hall Park 112 3-15 113-7 Silsden
Skipton No 3-3 Play Addingham Addingham 204-6 19-6 198 Skipton
Saturday 17th May Match 5 Saturday 2nd August Match 16
Division 1
Beckwithshaw 259-6 20-5 162 Horsforth Horsforth 127-8 5-15 130-8 Beckwithshaw
Burley 160 5-17 164-6 North Leeds North Leeds 129-3 16-2 127 Burley
Ilkley 203-9 19-6 167 Otley Otley 82-3 7-7 182-8 Ilkley
Olicanian 47 3-19 219-7 Guiseley Guiseley 87-4 15-2 86 Olicanian
Rawdon 253-7 8-18 259-6 Steeton Steeton 189-6 17-3 90-8 Rawdon
Tong Park Esholt 283-5 20-5 197 Adel Adel 122-7 4-16 176-8 Tong Park Esholt
Division 2
Ben Rhydding 212-7 19-3 74 Woodhouse Woodhouse 109 0-15 111-1 Ben Rhydding
Calverley 162 3-17 165-3 Knaresborough Knaresborough 94-1 15-0 93-8ao Calverley
Colton 124-5 15-2 123 Collingham Collingham 196 4-18 199-3 Colton
Follifoot 69 5-18 196 New Rover New Rover 59-4 15-2 57 Follifoot
Harden 101 2-20 257-5 Bilton Bilton 133-4d 3-13 135-5 Harden
Kirkstall 122 3-15 123-6 Pool Pool 155-7 (36) 6-7 139-3 (26) Kirkstall
Division 3
Addingham 166 7-18 180 Alwoodley Alwoodley No 3-3 Play Addingham
Bardsey 187 6-18 188-6 Bolton Villas Bolton Villas 121-9 3-16 171-7 Bardsey
Hall Park 62-3 15-1 61 Menston Menston 145-4 5-13 149-9 Hall Park
Silsden 238-6 18-8 234-7 Green Lane Green Lane 175-4 9-5 66-7 abdn Silsden
Thackley 71 2-15 72-4 Skipton Skipton 122 3-16 126-6 Thackley
Upper Wharfedale 205 4-19 206-0 Illingworth Illingworth 110 15-5 74-9ao Upper Wharfedale
Saturday 24th May Match 6 Saturday 9th August Match 17
Division 1
Adel No 3-3 Play Ilkley Ilkley 103 2-15 104-4 Adel
Guiseley No 3-3 Play Beckwithshaw Beckwithshaw 201 8-19 218-8 Guiseley
Horsforth No 3-3 Play Rawdon Rawdon 250-8 9-19 260-9 Horsforth
North Leeds No 3-3 Play Olicanian Olicanian 157 5-19 209-6 North Leeds
Otley No 3-3 Play Burley Burley 70 3-19 212-6 Otley
Steeton No 3-3 Play Tong Park Esholt Tong Park Esholt 232 20-6 146 Steeton
Division 2
Bilton No 3-3 Play Ben Rhydding Ben Rhydding 95 0-15 97-0 Bilton
Collingham No 3-3 Play Calverley Calverley 100 4-17 160-9 Collingham
Knaresborough No 3-3 Play Kirkstall Kirkstall 42 1-15 44-2 Knaresborough
New Rover No 3-3 Play Harden Harden 277-9 18-8 200-7 New Rover
Pool No 3-3 Play Follifoot Follifoot 151 17-5 102 Pool
Woodhouse No 3-3 Play Colton Colton 176-8 17-6 170-8 Woodhouse
Division 3
Alwoodley No 3-3 Play Thackley Thackley 142-4 16-3 141 Alwoodley
Bolton Villas No 3-3 Play Upper Wharfedale Upper Wharfedale 233-7 20-5 153 Bolton Villas
Green Lane No 3-3 Play Addingham Addingham 94 2-15 96-4 Green Lane
Illingworth No 3-3 Play Hall Park Hall Park 142 6-18 197 Illingworth
Menston No 3-3 Play Silsden Silsden 59 1-15 60-3 Menston
Skipton 42-1 Abdn 8-3 103 Bardsey Bardsey 176-7 18-5 173 Skipton
Monday 26th May Match 7 Saturday 16th August Match 18
Division 1
Adel 69 2-15 71-4 Otley Otley 258-3 19-3 155-8 Adel
Beckwithshaw 257-4 9-6 128-3 Abdn North Leeds North Leeds 169-8 17-6 167 Beckwithshaw
Ilkley 206-9 19-6 163 Steeton Steeton 168-9 17-6 167 Ilkley
Olicanian 138 3-16 139-4 Burley Burley 136-3 15-2 135-9 Olicanian
Rawdon 187 5-20 243-4 Guiseley Guiseley 230-8 20-7 183 Rawdon
Tong Park Esholt 159-9 17-4 110 Horsforth Horsforth 184-9 18-6 153 Tong Park Esholt
Division 2
Ben Rhydding 126 4-16 127-7 Harden Harden 103 2-20 246-4 Ben Rhydding
Colton 150 5-17 151-6 Bilton Bilton 231-5 20-3 131 Colton
Follifoot 95 2-15 96-4 Knaresborough Knaresborough 197-7 18-3 106 Follifoot
Kirkstall 84-2 15-1 83 Collingham Collingham 236-6 20-6 185 Kirkstall
Pool 128-4 16-3 127 New Rover New Rover 98-3 15-1 93 Pool
Calverley 151-8 5-16 153-7 Woodhouse Woodhouse 231 20-5 58 Calverley
Division 3
Bardsey 121-6 15-3 119 Alwoodley Alwoodley 126 16-5 65 Bardsey
Hall Park 177-6 18-3 92 Bolton Villas Bolton Villas 206-7 7-17 222-6 Hall Park
Menston 125 4-16 126-6 Green Lane Green Lane 219 19-7 151 Menston
Silsden 79 1-15 80-2 Illingworth Illingworth 177-8 18-4 100 Silsden
Thackley 214-2 19-1 85 Addingham Addingham 167 7-18 196 Thackley
Upper Wharfedale 137 16-5 97 Skipton Skipton 69 4-18 199-8 Upper Wharfedale
Saturday 31st May Match 8 Saturday 23rd August Match 19
Division 1
Burley 166-7 4-15 167-4 Beckwithshaw Beckwithshaw 144-9 13-5 143-4 Burley
Guiseley 176-7 18-3 104 Tong Park Esholt Tong Park Esholt 223-6 19-3 115 Guiseley
Horsforth 140 6-17 150 Ilkley Ilkley 190-5 18-2 114 Horsforth
North Leeds 121-2 15-1 118 Rawdon Rawdon 102-7 2-16 186-5 North Leeds
Otley 228-8 20-4 45 Olicanian Olicanian 72-3 3-13 169-6 Otley
Steeton 213 8-20 272-9 Adel Adel 118 3-15 119-7 Steeton
Division 2
Bilton 160-9 3-16 161-3 Calverley Calverley 63 1-17 158-2 Bilton
Collingham 217-8 18-8 215-9 Follifoot Follifoot 107-3 14-1 102-8 Collingham
Harden 265-3 20-4 186 Colton Colton 119 1-16 125-2 Harden
Knaresborough 95-3 15-1 94 Pool Pool 122 3-16 138-6 Knaresborough
New Rover 134 4-18 184-7 Ben Rhydding Ben Rhydding 39 1-15 41-2 New Rover
Woodhouse 64 5-16 148 Kirkstall Kirkstall 195-5 18-2 114 Woodhouse
Division 3
Addingham 216-9 19-4 116 Bardsey Bardsey 86 1-15 88-3 Addingham
Alwoodley 96 4-16 137-8 Upper Wharfedale Upper Wharfedale 170-8 9-10 184-9 Alwoodley
Bolton Villas 74-3 15-1 68 Silsden Silsden 140 5-19 220-8 Bolton Villas
Green Lane 167-6 17-5 165 Thackley Thackley 123-5 14-2 119-8 Green Lane
Illingworth 189-9 18-4 88 Menston Menston 229-7 7-18 230-5 Illingworth
Skipton 140 2-16 141-3 Hall Park Hall Park 201-3 19-1 113 Skipton
Saturday 7th June Match 9 Saturday 30th August Match 20
Division 1
Adel No 3-3 Play Horsforth Horsforth 198-8 18-7 178 Adel
Beckwithshaw No 3-3 Play Olicanian Olicanian 183-7 6-16 184-7 Beckwithshaw
Ilkley No 3-3 Play Guiseley Guiseley 98 4-17 170-9 Ilkley
Rawdon No 3-3 Play Burley Burley 130-9 2-15 132-3 Rawdon
Steeton No 3-3 Play Otley Otley 91 5-16 125 Steeton
Tong Park Esholt No 3-3 Play North Leeds North Leeds 173-2 17-3 169 Tong Park Esholt
Division 2
Calverley No 3-3 Play Harden Harden 259 20-5 99 Calverley
Colton No 3-3 Play Ben Rhydding Ben Rhydding 121 3-16 125-7 Colton
Follifoot No 3-3 Play Woodhouse Woodhouse 156 17-5 118 Follifoot
Kirkstall No 3-3 Play Bilton Bilton 266-1 18-4 208-6 Kirkstall
Knaresborough No 3-3 Play New Rover New Rover 255-6 19-8 226-8 Knaresborough
Pool No 3-3 Play Collingham Collingham 204-8 7-18 207-6 Pool
Division 3
Bardsey No 3-3 Play Thackley Thackley 282-8 20-4 88 Bardsey
Hall Park No 3-3 Play Alwoodley Alwoodley 91 5-16 149 Hall Park
Illingworth No 3-3 Play Green Lane Green Lane 152-9 17-5 143 Illingworth
Menston No 3-3 Play Bolton Villas Bolton Villas 141 16-5 111 Menston
Silsden No 3-3 Play Skipton Skipton 179-9 18-4 46 Silsden
Upper Wharfedale No 3-3 Play Addingham Addingham 53 15-5 41 Upper Wharfedale
Saturday 14th June Match 10 Saturday 6th September Match 21
Division 1
Burley 117 5-18 191 Tong Park Esholt Tong Park Esholt 185-7 16-6 180-7 Burley
Guiseley 230-8 19-7 180-9 Adel Adel 127 4-16 148-7 Guiseley
Horsforth 233-8 19-9 230-9 Steeton Steeton 206-5 19-2 68 Horsforth
North Leeds 80-5 15-2 79 Ilkley Ilkley 142-5 15-3 141-8d North Leeds
Olicanian 111 3-20 317-6 Rawdon Rawdon 153-5 15-4 150-7 Olicanian
Otley 93-3 15-1 90 Beckwithshaw Beckwithshaw 68 1-15 74-3 Otley
Division 2
Ben Rhydding 201-9 19-4 112 Calverley Calverley No 3-3 Play Ben Rhydding
Bilton 156-7 16-5 152-9 Follifoot Follifoot 190-8 4-18 203-2 Bilton
Collingham 68 0-15 69-1 Knaresborough Knaresborough 227-8 8-7 43-1 abdn Collingham
Harden 232 8-20 238-6 Kirkstall Kirkstall Rain 5-8 229-4 Harden
New Rover 250-5 20-2 77 Colton Colton Rain 3-3 77/0 New Rover
Woodhouse 57 2-15 59-5 Pool Pool 106-0 3-3 Rain Woodhouse
Division 3
Addingham 251-4 20-2 105-9ao Hall Park Hall Park 115 5-16 132 Addingham
Alwoodley 85 1-15 86-3 Silsden Silsden 75 3-8 Rain Alwoodley
Bolton Villas 142-0 16-1 141 Illingworth Illingworth No 3-3 Play Bolton Villas
Green Lane 233-9 20-7 184 Bardsey Bardsey 191 5-18 193-5 Green Lane
Skipton 111 4-15 112-8 Menston Menston 191-6 10-8 157-8 abdn Skipton
Thackley 129-6 16-4 127 Upper Wharfedale Upper Wharfedale 198-5 17-4 160-9 Thackley
Saturday 21st June Match 11 Saturday 13th September Match 22
Division 1
Adel 113 2-15 116-4 North Leeds North Leeds 199-9 18-4 122 Adel
Horsforth 76-2 15-1 73 Otley Otley 174-1 17-2 172 Horsforth
Ilkley 176-9 17-7 175-8 Burley Burley 126 2-16 130-2 Ilkley
Rawdon 237 8-20 264-7 Beckwithshaw Beckwithshaw 244 20-5 104 Rawdon
Steeton 299-3 17-6 298-5 Guiseley Guiseley 70 5-17 156 Steeton
Tong Park Esholt 110-1 15-0 107 Olicanian Olicanian 200-8 5-18 201-2 Tong Park Esholt
Division 2
Calverley 164 17-7 162 Colton Colton 212 7-19 213-6 Calverley
Collingham 119 3-20 259-6 New Rover New Rover 192-2 18-4 191 Collingham
Follifoot 278-5 20-4 154 Harden Harden 196 18-5 96 Follifoot
Kirkstall 133 1-16 136-0 Ben Rhydding Ben Rhydding 166-9 4-19 242-5 Kirkstall
Knaresborough 161-9 17-4 101-9ao Woodhouse Woodhouse 145 5-18 193-8 Knaresborough
Pool 117-6 15-3 116 Bilton Bilton 271-5 20-2 76 Pool
Division 3
Bolton Villas 202-3 19-5 201 Green Lane Green Lane 101-5 15-2 98 Bolton Villas
Hall Park 200 6-19 201-5 Thackley Thackley 130 4-16 133-7 Hall Park
Illingworth 213-7 19-4 132 Skipton Skipton 39 4-18 197-8 Illingworth
Menston 123 15-5 116 Alwoodley Alwoodley 88 5-17 162 Menston
Silsden 138 6-18 182 Addingham Addingham 216-9 19-4 66 Silsden
Upper Wharfedale 254-9 20-4 122 Bardsey Bardsey 199 6-20  281-6 Upper Wharfedale