All the latest news & weekly results from all teams and all divisions

1st XI – Two centuries in a match

 

H Taylor Guiseley 102* J Carrington Skipton 101* 1952
P Nelson Knaresborough 136* T A Balmforth North Leeds 101* 1960
Tom Stanford Knaresborough 140 P Cockroft Tong Park 125* 1962
L Cook Burley 127* Keith S Smith Illingworth 101 1981
Keith S Smith Illingworth 128* Peter Harrison Follifoot 100* 1983
Steve C Mitchell Skipton 143* Geoff P Weir Alwoodley 110 1983
A Ramage Skipton 109 Steve Rowe Tong Park 106* 1985
Paul Jones Green Lane 121* Jonathan Smith Steeton 102 1986
C Billett Skipton 109 C Hartley Adel 106* 1987
Phil Pickles Tong Park 130 Brad Spanner North Leeds 118* 1990
Daryll Robinson Addingham 100 Stuart Law Illingworth 114 1990
Mick Wilson Steeton 108* David Whittaker Green Lane 101 1991
Neil Cowgill Hall Park 105* Steve Davies Otley 102* 1991
John Riley Menston 142* Ian Gilks Tong Park 100* 1993
Daryll Robinson Addingham 122* Steve Field Calverley 110 1993
Nigel Topham Guiseley 112* Chris Cay Green Lane 127* 1995
Rob Winter North Leeds 126 R McKinley Bilton 121* 1995
J Woodward Collingham 114 Ben Hook Steeton 156 1995
R Bostock Knaresborough 123* Rob Winter North Leeds 102 1995
Miles Corish Bilton 151* David Winter North Leeds 111* 1996
M Walsh Illingworth 132* Steve Lawrence Bilton 116* 1997
Sam Smith Illingworth 110* Chris Cay Green Lane 119 1997
T Anderson Steeton 101* Robert Murphy Hall Park 103* 1997
S M Battock Tong Park 134* T Webster Alwoodley 103 1999
Bruce Rainford Horsforth 102 D Pike Pool Mills 102 2001
Andy Bowes Bardsey 108* N Rosser Collingham 101 2002
G Lindsay Steeton 140 Brian Smart Follifoot 103* 2002
Steve Wales North Leeds 112 Mark Ross Guiseley 159* 2003
B Gordon Addingham 102 John Walwyn Woodhouse 121 2003
B Goodwin Pool Mills 133* V Nandan Ben Rhydding 119 2003
N Gonsalkorale Green Lane 133* Brian Smart Follifoot 101* 2003
David Brook Olicanian 108 Andy Moulds Harden 104 2004
N Gonsalkorale Green Lane 106* R Taylor Menston 121* 2004
Paul Allegretto Hall Park 137* Jake Brown Calverley 131 2005
Mark Ross Guiseley 100* Ryan Cooper Upper Wharfedale 109* 2006
Charlie Powell Collingham 106 Anthony Jones Calverley 134* 2006
Chris Cay Green Lane 121* Paul Allegretto Bilton 162 2006
R Smith Ben Rhydding 102 Alex Bailey Ilkley 120 2006
Andrew Alred Calverley 141 R Adams Knaresborough 175* 2007
Leon Harber Thackley 155* A Allam Woodhouse 174 2007
D Mahajan Green Lane 102 A Chapman Kirkstall Educational 113* 2007
Sam Smith Otley 116 S Hargreaves Green Lane 115 2007
Jos Siddall Kirkstall Educational 100 Adam Waite Guiseley 114 2010
Adam Waite Guiseley 118* Liam Gordon North Leeds 112 2010
Daryll Robinson Addingham 108* Farooq Allam Woodhouse 101 2010
John Akrigg Steeton 134* Mark Halmshaw Follifoot 141* 2012
Nick Thackray Colton 155* Mani Inyat Silsden 113 2012
Stewart Smith Otley 114* John Inglis Beckwithshaw 105 2012
Majid Inyat Silsden 113 F Kampstra New Rover 100* 2012
V Brooksby Illingworth 157 J Johnson Addingham 128 2013